Anasayfa

Anasayfa

Referanslar

Referanslarımız

KURUMSAL

Kurumsal
jetkarot karot fiyatlari firmalari

Vizyonumuz

Genç dinamik ve profesyonel kadromuz ile müşteri odaklı ve uzun süreli hizmet anlayışı içerisinde sizin çözüm ortagınız JET KAROT. Çevremize ve insanlara olan saygıdan ödün vermeden; ülkemizde kaliteli ve güvenli yapılar oluşmasında katkıda bulunmak ve işimizde lider Marka olmak için yılmadan çalışmaktır.

Misyonumuz

Çalışanlanları geliştirmek ve katılımlarını sağlamak, daima yenilik ve kalite peşinde koşmak, En kaliteli, en güvenli ve en hızlı hizmeti sunmak, İstihdam arttırıcı, gelir getirici faaliyetlere başlamaktır.

Tanıtım Filmi

UYGULAMALARIMIZ

Uygulamalarımız
beton kesme

Beton Kesme

Kapı kesimleri, perde betonu kesimleri, pencere kesimleri kolon ve kiriş kesimleri, havalandırma boşlukları, asansör boşlukları, merdiven kesimleri beton ve sert zeminlerin kesiminde çözüm ortağı olmaktadır.

beton kırma

Beton Kırma

Mimari projesi uygulanmış yapılarda beton üzerindeki değişikliklerin ve yanlış beton imalatlardan kaynaklanan sorunların çözülmesinde ve revizyon projesi uygulamalarında beton kırma sistemlerinden yararlanılır.

filiz ekme

Filiz Ekme (Kimyasal Ankraj)

Bu sistemle, kimyasal epoksi kartuş kullanarak, bina güçlendirme alanında kolon, kiriş, perde beton, bina temeli güçlendirmesi gibi inşaat, sanayi ve endüstri tesislerinde uygulamalar bulunmaktadır.

halatlı beton kesme

Halatlı Beton Kesme

Halatlı kesme uygulamaları çağın gereksinimlerini yerine getirebilen son teknoloji uygulamalarından biridir. Kesme derinliğini çok yüksek değerlere ulaştırır. Halatlı kesme uygulaması demir donatılı ve donatısız sonuç odaklı yapılamaz.

karot beton delme

Karot Beton Delme

Çeşitli amaçlarla, karot makinesi kullanılarak yapılarda delik açılması işlemine denir. Bu işlem donatılı veya donatısız, yatay veya düşey yapılarda titreşim olmadan yapılabilmektedir.

kontrollü bina yıkımı

Kontrollü Bina Yıkımı

Ülkemizde son yıllarda kentsel dönüşümlerin hızlanması, deprem riski taşıyan bölgelerde depreme dayanıksız binaların inşa edilmesi ve modern şehirleşmeye uymayan kontrolsüz(kaçak) yapılaşmanın artması neticesinde yıkım faaliyetleri ivme kazanmıştır.

Bazı Gerçekler

Bazı Gerçekler

Bazı Gerçekler

48

Çalışan

70

İlde Hizmet

23

Ağır Araç

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Karot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Karot alınacak betonarme alanın incelenmesi ve en uygun noktanın seçimi Donatılı betonarme duvar yada döşemede karot alınmaması ya da mecburi durumlarda minumun çapla karot delme işlemi yapılması Tesisat ve havalandırma amaçlı karot alma işlemlerinde gerekli mimimum çapta karot alınması Bina zayıflatma işlemlerinde karot alınması durumunda, binanın uygun yerlerinden belirli sayılarda karot alma işlemi gerçekleştirilmesi ve binanın kontrolsüz yıkımına izin verilmemesi.

Kator Basınç ve Dayanım Değerleri Nasıl Belirlenir ?

Karot alma işlemi çok pahalı olmasının yanı sıra, karot alınırken taşıyıcı elemanlarda oluşan boşlukların elemanın taşıma kapasitesini azaltması nedeniyle özenle gerçekleştirilmesi gereken bir mühendislik işlemidir. Karot alma işleminde esas olarak karşılanması gereken üç önemli istek yer almaktadır:

Karotlar amaca en uygun yerlerden alınmalı Deneysel hataları elverdiği ölçüde en az düzeye indirebilecek örnek (karot) sayısı alınmalı Verilen proje koşulları çerçevesinde olabildiğince ekonomik olmalı. Başka deyişle toplam maliyet (karot alma + deney masrafları + değerlendirme masrafı) en az olmalıdır.

Numune Alınacak Yerlerin Tespiti Nasıl Sağlanır ?

Karot alımı, tahribatlı bir yöntemdir ve her koşulda yapıya zarar verir. Karot numunesi, elemana ve yapıya önemli hasar vermeden ve yapıyı riske atmadan mühendislik kaidelerine uygun bir şekilde alınmalıdır. Yapının ve yapı elemanlarının taşıma gücünü etkilemeyecek yerler seçilmelidir.

İLETİŞİM

İletişim
Sürekli Destek

0(850)520-01-50

Adres :
Kiriş Kesme Bayburt
Kiriş Kesme Bayburt

Kiriş Kesme Bayburt

Yapının en önemli yeri kiriş ve kolonlar olduğu için Bayburt kiriş kesme de son derece önemli bir hal halin alır. Binaların en önemli bölümü olarak kiriler ele alınır.

Kiriş Kesme Bayburt
Kiriş Kesme Bayburt

Yapının en önemli yeri kiriş ve kolonlar olduğu için Bayburt kiriş kesme de son derece önemli bir hal halin alır. Binaların en önemli bölümü olarak kiriler ele alınır. Kirişlerin ve kolonların yapısı binaların da sağlamlığı üzerinde son derece önemli bir etmen oluşturur. Özellikle de deprem esnasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmamak için de kiriş kesme son derece önemlidir.

Mühendislerin bina yapısını sağlam bir hale getirmede kirişlerin kesimi de önemli olur. Kiriş kesme Bayburt sayesinde mühendisler binanın olması gereken hale gelmesine yardım eder. Bu noktada bazı mühendisler bina inşa ederken olmayan parçaların büyütmesini yapar. Örneğin kolon ve kiriş örtüşmediği zamanlarda arka arkaya sürekli yeni yöntemler denemeye gerek yoktur. Bunun yerine kiriş kesme yöntemi uygulanır. Bu sayede de binanın sağlamlığı da artmaya başlar.

Kiriş Kesme Uygulama

Binaların dayanıklı olması için kolon ve kirişlerin yüke karşı taşıyıcı bir rol oynaması gerekir. Bunun sağlanmasında da Bayburt kiriş kesme önemli bir rol oynar. Aksi durumda kolon ve kirişe yatay bir yük verilse dayanıklı olması binanın da dayanıklılığını etkiler. Düşünün ki yatay yük karşısında bina yeterince kolon ve kirişlerini korumayı başaramıyor. Bu gibi durumlarda da ortaya pek çok sorun çıkar. Özellikle deprem sırasında evlerin hasar görmesi bu durum ile alakalıdır. Kiriş kesme Bayburt sayesinde hiçbir sorun ile karşı karşıya gelmeden istenilen dayanıklılık sağlanır. Çünkü binayı etkileyen yatay yük hemen kolon ve kirişin birleştiği noktaya aktarılır. Bu sayede hiçbir sorun ile karşı karşıya gelmeden binalarda bir sorun oluşmaz.

Kiriş Kesme Güvenliği Hesaplanması

Kolon ve Bayburt kiriş kesme güvenliği hesaplanırken öncelikli olarak kiriş mesnet donatılarındaki en üst düzeydeki çekme kuvvetinin kolon kesme yüzeyine zarar verip vermeyeceğinin analiz edilmesine dayanır. Kolon betonunun kirişten getirilen bu yüke dayanması ile kiriş kesme güvenliği de hesaplanmış olur. Kiriş ve kolonun eksenine uzaklıkları kiriş kesmenin büyüklüğünü de etkiler. Kiriş, kolonun eksenine yakın ise kiriş kesme Bayburt yüzeyi de o ölçüde büyük olur. Böylece de dayanım artar.

 

Linkler